No Widget Added

Please add some widget in Offcanvs Sidebar

Shopping cart

V rámci prebiehajúceho programu ERASMUS+ sa uskutočnilo stretnutie partnerov projektu „Multiplikačné aktivity“ k projektu s názvom „Podpora sociálnej inklúzie znevýhodnených a zraniteľných skupín“ s číslom 2021-1-TR01-KA220-ADU-000035258.

Univerzita Necmettin Erbakan – Turkiye

Stretnutie „Multiplayer Events“ k projektu s názvom „Podpora sociálnej inklúzie znevýhodnených a zraniteľných skupín“ s číslom 2021-1-TR01-KA220-ADU-000035258 v rámci programu ERASMUS+ realizovaného Univerzitou Necmettin Erbakan sa konalo 8. decembra 2022. 09:30 na Pedagogickej fakulte Ahmeta Keleşoğlua Konferenčná sála Erol Güngör s našimi učiteľmi a správcami mesta pracujúcimi so znevýhodnenými skupinami. Programu sa zúčastnilo 137 ľudí z rôznych inštitúcií . Program začal úvodným a pozdravným príhovorom Prof. Dr. Hakana Sarıho , vedúceho oddelenia špeciálneho vzdelávania Univerzity Necmettin Erbakan a koordinátora projektu . Účastníci boli informovaní o jednotlivcoch zo znevýhodnených skupín v Turecku na projektovom stretnutí, ktoré pokračovalo koncertom pripraveným členmi fakulty hudobnej pedagogiky Univerzity Necmettin Erbakan. V rámci programu sa s účastníkmi podelili o rôzne prezentácie pracovníci inštitúcií a organizácií , ktoré podporujú jednotlivcov v znevýhodnených skupinách v provincii Konya. Po produktívnom dni boli od účastníkov po stretnutí vyžiadané názory a návrhy týkajúce sa multiplikačného stretnutia projektu.

Univerzita Duzce – Turkiye

Stretnutie „Multiplier Event“ usporiadala Univerzita v Düzce 21. februára 2024. Stretnutia sa zúčastnilo 71 ľudí pracujúcich v rôznych inštitúciách a organizáciách.

 

 

DEGDER – Turecko

Stretnutie „Multiplier Event“ usporiadal DEGDER 22. februára 2024. Stretnutia sa zúčastnilo 82 ľudí pracujúcich v rôznych inštitúciách a organizáciách.

Euro Cons – Nemecko

Stretnutie „Multiplier Event“ usporiadala organizácia Euro Cons 22. februára 2024. Stretnutia sa zúčastnilo 31 ľudí pracujúcich v rôznych inštitúciách a organizáciách.

Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť – Slovensko

Workshop PROSID o sociálnej inklúzii znevýhodnených a zraniteľných skupín na Slovensku organizovaný občianskym združením Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť / Teamwork for a Better Future, sa uskutočnilo 22. februára 2024 v príjemnom prostredí Hotela AQUA vo Veľkom Mederi.

Hlavnou témou podujatia bola podpora znevýhodnených a zraniteľných skupín. O účasť na workshope bol veľký záujem a zúčastnilo sa ho množstvo odborníkov z rôznych sektorov, organizácií a oblastí. The jednodňový workshop bol zúčastnili od 32 účastníkov od rôzne organizácií a oblasti .

Počas workshopu PROSID boli prezentované výsledky projektu s dôrazom na vzdelávacie moduly PROSID „Zručnosti zamestnateľnosti v 21. storočí“ a vzdelávací program Blended-Learning s motivačnými videami pre sociálnu inklúziu „Udržateľný život v 21. storočí“ pre znevýhodnených a zraniteľných. skupiny. Workshop PROSID zdôraznil aj význam sociálnych, poradenských a vzdelávacích služieb pre znevýhodnené a zraniteľné skupiny pri uľahčovaní sociálnej inklúzie s osobitným zameraním na tieto oblasti: podpora celoživotného vzdelávania, ekonomická aktivita – príprava na trh práce 21. storočia , sociálna participácia a začlenenie, dôstojnosť a kvalitu života.

Okrem toho sa počas workshopu PROSID prezentovalo niekoľko príkladov dobrej praxe. Účastníci tiež získali informácie o platformách Trh práce 2030+, EPALE a EUROPASS. V rámci workshopu PROSID sa uskutočnila diskusia World Café na tému „Podpora znevýhodnených a zraniteľných skupín prostredníctvom rozvoja zručností pre 21. storočie“.

Účastníci považovali workshop za užitočný a získali aktuálne informácie a skúsenosti, ktoré môžu využiť vo svojej každodennej praxi.

Human Profess – Maďarsko

Podujatia sa zúčastnilo 30 ľudí a zúčastnili sa ho dvaja spolupracovníci Human Profess Nonpr . Kft .: Mariann Magyar a Zsuzsanna Antal ako rečníci.

Účastníkmi boli poradcovia, tréneri, kariéroví poradcovia a kariéroví poradcovia pôsobiaci v školstve, sociálnom sektore, vládnych a mimovládnych organizáciách. Nechýbali ani zamestnávatelia, personalisti, mentori, dobrovoľníci, účastníci pilotáže školiacich materiálov projektu.

Multiplikačné podujatie prilákalo široký záujem. Skutočnosť, že parti pochádzali z takého heterogénneho prostredia, poskytla príležitosť vzájomne si slúžiť novými skúsenosťami a osvedčenými postupmi. Viacerí účastníci uviedli, že vďaka projektu získali nielen nové poznatky, ale že nové štúdium, vzdelávací program, odborníci, mentori, ktorých na podujatí stretli, mali jednoznačne pridanú hodnotu.

Okrem nových poznatkov si rozšírili aj sieť kontaktov, z ktorých budú môcť v budúcnosti ťažiť.

Po prezentáciách Mariann Magyar a Zsuzsanny Antal dostali čas aj odborníci, ktorí testovali školiaci materiál projektu, aby sa s účastníkmi podelili o svoje skúsenosti.

komentáre sú uzavreté