No Widget Added

Please add some widget in Offcanvs Sidebar

Shopping cart

PROSID

A hátrányos helyzetű és kiszolgáltatott csoportok társadalmi beilleszkedésének elősegítése

A projekt célkitűzései

A marginalizált társadalmi csoportok jelentik a legnagyobb társadalmi és munkaerő-piaci problémát Európában és az egész világon. Különösen marginális helyzetben vannak a mélyszegénységben élő emberek, az alacsony iskolai végzettségűek és azok, akik olyan családból jönnek, amelyek több generáció óta munkanélküliek. Jellemző rájuk a régóta fennálló gazdasági és társadalmi válság, amely továbbra is társadalmi kapcsolataik és személyes képességeik romlásával, a jövőkép hiányával és a motiváció teljes hiányával jár. 2019-ben az EU 27 tagállamában 92,4 millió embert fenyegetett a szegénység vagy a társadalmi kirekesztés. Ez az 27 EU tagállam lakosságának 21,1%-ának felel meg.

A 2020-as év új kihívás elé állította a világot. A koronavírus elleni védekezés céljából bevezetett területi és személyi karantén, az emberek mobilitásának korlátozása, a további kitettség lehetőségének csökkentése komoly hatással volt a gazdaságra Európa minden egyes országában, de gyakorlatilag globálisan is. A helyzet hátrányosan érintette a társadalom peremén élő emberek életét. A marginalizált társadalmi csoportok nem tudják képviselni az érdekeiket a vírus okozta gazdasági válság enyhítésében: ők lesznek azok, akik egy reménytelen helyzetből egy még reménytelenebb helyzetbe kerülnek.

Ezért minden erőfeszítést meg kell tenni annak érdekében, hogy elősegítsük társadalmi beilleszkedésüket, különösen azáltal, hogy innovatív megoldások felhasználásával bevonjuk őket a nemformális tanulási folyamatba. A koronavírus világjárvány miatt változások történtek az oktatásban, a foglalkoztatásban, de a szükséges készségekben is. A gazdaság fenntarthatóságát csak a közösségi életben való aktív részvétel, a helyes életmód és a 21. századi élethez és munkaerőpiachoz szükséges készségek elsajátítása biztosíthatja. Elengedhetetlen, hogy készségeiket, ismereteiket és kompetenciáikat felhasználva a hátrányos helyzetű és kiszolgáltatott csoportok is részt vehessenek a jövőjükkel kapcsolatos kérdések megoldásában.

Ez az a helyzet, amikor valóban arra van szükség, hogy tanuljunk egymástól, hogy felhasználjuk egymás emberi erőforrásait, és hogy innovatív megoldásokat alkalmazzunk. A projekt célja a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok motiválása, hogy növeljék esélyeiket a lehető legszélesebb körű társadalmi befogadásra. A projekt fő célcsoportjai:

  • Hátrányos helyzetű csoportok a munkaerőpiacon (alacsony jövedelmű munkavállalói csoportok, marginalizált csoportok, rendszeres jövedelemmel nem rendelkező csoportok)
  • Veszélyeztetett csoportok (pl. olyan személyek, akik valamilyen okból nem rendelkeznek a minőségi élethez szükséges anyagi biztonsággal, a szociális juttatásban részesülők, mélyszegénységben élők, a tartósan munkanélküliek, a többgenerációs munkanélküliek).

A projekt fő célkitűzései:

  • Megelőzés: A partnerek megakadályozzák, hogy a hátrányos helyzetű és kiszolgáltatott csoportokat a társadalmi kirekesztés veszélye fenyegesse.
  • Oktatás: valamennyi célcsoport képzése oktatási, szociológiai és pszichológiai képzési modulokkal és motivációs videókkal.
  • A személyiség, az életvezetési és munkaerő-piaci készségek fejlesztése a 21. században a hátrányos helyzetű és kiszolgáltatott csoportok körében.
  • Motiváció: a hátrányos helyzetű és veszélyeztetett csoport bevonása motivációs tevékenységekbe, amelyek célja a célcsoport társadalmi alkalmazkodóképességének növelése.